с. Нерубайське. Нерубайський НВК «Школа - гімназія«

  





Умови доступності закладу для навчання осіб з ООП

У пункті 2 статті 55 Закону України « Про освіту» сказано, що :

«Батьки здобувачів освіти мають право: - захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти; - звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти; - обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;…». Це означає, що саме батьки обирають для дитини вид і форму здобуття освіти.

2. У статті 20 цього ж закону сказано:

«Заклади освіти за потреби утворюють інклюзивні та/або спеціальні групи і класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами. У разі звернення особи з особливими освітніми потребами або її батьків така група або клас утворюється в обов’язковому порядку.»

3. У пункті 4 Наказу Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018  № 367, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» вказується, що «зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до закладу освіти (далі - заява про зарахування) одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника). У цьому ж порядку чітко вказано, які саме документи мають додати до заяви батьки (законні представники дитини). Серед переліку документів є Висновок про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

4. Висновок про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, яка має особливі освітні потреби роблять  спеціалісти з найближчого до місця проживання дитини  Інклюзивно-ресурсному центрі (далі - ІРЦ), який працює відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 545 «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр».

5. Інформацію про найближчий до вашого місця проживання Інклюзивно-ресурсний центр можна знайти за посиланням: http://ircenter.gov.ua/ Зверніть увагу, що записатися на проведення комплексної оцінки  до Інклюзивно-ресурсного центру ви можете не виходячи з дому, а всього лиш заповнити електронну реєстраційну форму на вказаному сайті. Спеціалісти з ІРЦ вам зателефонують та призначать зручну для вас дату та час проведення комплексної оцінки потреб.

6. Зверніть увагу, що саме ви, батьки (законні представники ) дитини з особливими освітніми потребами маєте звернутися до ІРЦ  із письмовою заявою (або електронним  зверненням). Без вашої особистої згоди ніхто обстежувати дитину не має права. Крім того, батьки можуть обрати для обстеження дитини  інший  ІРЦ, ніхто не зможе батькам у цьому відмовити.

7. Відповідно до пункту 2 статті 20 Закону України « Про освіту» :

«Заклади освіти зі спеціальними та інклюзивними групами і класами створюють умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.»