с. Нерубайське. Нерубайський НВК «Школа - гімназія«

  





Початкова школа

Гарний відпочинок  , яскраві враження,незабутні зустрічі, захопливі мандрівки, подорожі,екскурсії, відпочинок за містом, веселі і радісні друзі...
Так провели осінні канікули учні 1 - 4 класів Нерубайського академічного ліцею 1.
Осінній відпочинок добігає кінця, і вже 30 жовтня школярі повернуться до навчання.
 
 

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=829434675851589&id=100063551913679&ref=embed_post

 

 

 З метою формування національної самосвідомості, відновлення історичної справедливості, практичного вивчення великого матеріального спадку українського народу , активізації творчої активності дітей,  учні 1- 4 класів Нерубайського академічного ліцею#1  разом зі своїми батьками, вчителями залучилися до Всеукраїнської акції " Писанкове  дерево Перемоги".

 

 

 

 


З метою привернути увагу до українського села з його прадавніми духовними підвалинами, на яких тримається весь енергетичний зв'язок української ідентичності, поповнити знання дітей про рослинний та тваринний світ рідного краю, формувати основи екологічної культури та мислення, розвивати спостережливість, образну пам'ять, увагу, кмітливість, виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього середовища, учні 1- 4 класів Нерубайського академічного ліцею № 1 Нерубайської сільської ради взяли участь в обласному етапі Міжнародного екологічного конкурсу " Душа села ".
Діти виготовили браслети, кулони, ручні вироби з тканини з аплікаціями, вишивкою, малюванням. Вражають сюжетні композиції сільського побуту.

 

У створенні прекрасних виробів активну участь взяли батьки учнів.

 

 

 

 

Інформація, яку людина отримує щодня через ЗМІ та соціальні мережі , формує її свідомість. Інтегрована в початкову школу медіаосвіта допомагає школярам критично мислити, вчитися шукати й перевіряти інформацію, аналізувати медіаповідомлення і самостійно створювати такі медіапродукти. У світі, яким керує інформація, дитина мусить вміти її критично оцінювати, знати, яким джерелам можна довіряти. Сучасні діти мають справу з інформаційним простором через гаджети, телебачення, зовнішню рекламу. Тому вони повинні знати, що таке медіаграмотність уже в початковій школі.

17- 18 лютого 2022 року вчителі початкових класів закладу провели уроки медіаграмотності, метою яких було формування ключових компетентностей учнів початкової школи, залучення дітей до безпечного користування мережею Інтернет, розвиток уміння орієнтуватися в сучасному інформаційному світі , розвиток навичок свідомого та критичного сприйняття інформації, вміння аргументувати свої думки та з повагою ставитися до поглядів інших.

 

 


 День соборності України - одне із знакових свят українського державотворення. Соборність української держави означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну. І саме з цього приводу у початкових класах закладу проведено святкові заходи, виховні години, флешмоби, конкурси малюнків, вікторин, квестів.

 

 

 

 

 

До Дня Української Хустки в ЗЗСО І – ІІІст. Нерубайський НВК «школа – гімназія» серед учнів 1- 4 класів  були  проведені наступні   заходи:

  •  флешмоб «Зроби фото з хусткою»;
  • виховний захід «Квітчаста хустина»
  • виставка «Берегиня вроди – українська хустка»;
  • книжково-ілюстраційна виставка «Хустка - це модно, жіночно і гарно!»

    Діти  були ознайомлені з історією української хустки, яка супроводжувала жінку від народження до смерті, прикрашала життя людини своїми розкішними химерними малюнками у радості і горі. Протягом багатьох років хустка була найдорожчим подарунком, оскільки вона завжди символізувала домівку та маму. Хустка – оберіг, пам'ять роду, святиня.

 

 


День української писемності та мови - свято розвитку державної мови,яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Вчителі та учні початкових класів ЗЗСО І - ІІІ ст. Нерубайський НВК " школа - гімназія"провели конкурси, вікторини . Проведені заходи сприяли вихованню шанобливого ставлення до мови, розвитку грамотності.

 

 

 


Робота вчителів іноземної мови та фізичної культури ЗЗСО І - ІІІ ст. Нерубайський НВК " школа - гімназія" з організації якісного навчання в початковій школі в умовах дистанційного та офлайн навчання обговорювалось на засіданнях творчих груп. Учителі обмінювались досвідом використанння цифрових та комунікативних технологій та залучення до роботи учнів початкових класів в режимі очного та онлайн навчання.

 

 

 

 


Батьки  та учні 1- 4 класів ЗЗСО І- ІІІ ст. Нерубайський НВК " школа- гімназія" долучилися до акції " Посади дерево".  У результаті ,завдяки спільним старанням,територія поповнилася новими насадженнями,а діти отримали позитивні емоції  від спільної роботи з дорослими членами своєї родини.

Кожен з нас хоче жити серед краси, яка , крім естетичного задоволення,приносить користь. 
Пройдуть роки. Маленькі дерева стануть великими. Дерева і діти будуть рости ,розвиватися!
Пам' ять про посаджені дерева залишиться.
Це символічно.

 

 

 

 


Робота вчителів початкових класів ЗЗСО І- ІІІ ст. Нерубайський НВК "школа - гімназія"  продовжується і під час канікул.

Мінітренінг " Адаптація учнів . Труднощі звикання дітей до режимних моментів" проведено  вчителями 2- х класів. Вчителями  3- х класів проведено одноденний семінар " Віддалена робота педагога. 9 порад для самоорганізації".

 

 

 

 


Відзначення Всесвітнього дня тварин - це нагода нагадати про те,що люди - сусіди та друзі усіх живих істот.
Гуманному ставленню до тварин привчають учнів у початковій школі.

 

 


До Міжнародного дня миру, який традиційно відзначають в Україні та в усьому світі 21 вересня, учні початкових класів підготували та провели майстер-класи на уроках технології.Виготовляли символ миру-білий голуб.Діти з задоволенням виготовляли голубів та хизувались один перед одним своїми виробами. Кожен поніс додому символ миру, який виготовив з любов'ю.

 

 

 

 

 

 

 


Сьогодні відзначається Всесвітній день землі. У 2-А, 2-В кл.(кл.керівники Єфремова О.В., Курц О.А.) було проведено заходи "З турботою про землю".

 

 

 


Учні 1-А класу ( класний керівник Ніколаєнко І.Є ), вивчаючи тему "Винаходи людства" ( "Я досліджую світ") ознайомилися з приладдями, які полегшують працю людей, дізналися, з яких матеріалів їх виготовляють. Як підсумок учні, за допомогою батьків, спроектували за власним задумом і виконали модель робота, використавши елементи конструктора та підручні матеріали. Діти із задоволенням розповідали, як назвали свого робота та чим він може бути корисним людям.

 

 


 Сьогодні день народження Тараса Шевченка, українського поета, художника, мислителя.

Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф,  який вільно писав як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.

Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей  світ...

Про його біографію написано немало . За своє коротке життя, а прожив він чимало, 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість-  це його душа, в ній  він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.

 З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

 

 

Поезія Т.Шевченка очима художників

 

 

 

Т.Шевченко пише вірші

 

 

Т. Шевченко - вільна людина


Ювілейний рік Лесі Українки — це нагода привернути увагу до творчості письменниці, наголосити на багатогранності постаті та її актуальності сьогодні. До 150-річчя від дня народження поетеси учні нашого комплексу під керівництвом учителів української мови Ткаченко Т.С. та Писарчук О.В. , учителів початкової школи Курц О.А. , Павловської Ю. М. , Дундук Л.Г. спільно із завідувачкою бібліотекою Нікішиною О.М та вчителем мистецтва Люлькою О.С. провели заходи на тему: «Ти себе Українкою звала…». Було оформлено книжкові виставки, виставки малюнків, проходили години поезії, під час яких учні натхненно, від душі читали поезіі Лариси Петрівни.

 

 

 

 

 

 Бережімо наш скарб - рідну мову! Під таким гаслом у нашому закладі вчителі початкової школи разом із своїми вихованцями провели тиждень до Міжнародного дня рідної мови.

 

 

 

 

 

 

 

 

У День української писемності та мови , який 9 листопада   відзначають всі українці, учні початкових класів Нерубайського НВК " школа - гімназія" проводять різноманітні конкурси, вікторини,пишуть диктанти. « Ми думаємо, розмовляємо,читаємо,співаємо українською." Під таким гаслом для учнів початкових класів пройшов День української писемності сьогодні.

 

 

 

 

 

 

 

 

Кожного року наприкінці осені другокласників чекає їх улюблене свято "Посвята в читачі", яке вже стало доброю традицією для нашої  бібліотеки.

Метою даного заходу було розкриття значення книги в житті людини, виховання бережливого ставлення та любові до неї апідвищення в учнів  інтересу до читання. Саме тому бібліотекарі разом із Королевою Книга та Букварем під час заходу намагалися  розкрити всю цінність бібліотеки. Наприкінці заходу учні отримали від бібліотекарів закладки в подарунок, пообіцявши  бути активними читачами бібліотеки, любити та цінувати книгу, бо саме вона є  для людей другом не тільки під час навчання, а і на протягом всього життя.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

"Людина, яка любить і вміє читати - щаслива людина". Таким був девіз уроку літературного читання в 3 -  А класі ( вчитель Долібожко О.І.).  Вже стало традицією, що  шкільний бібліотекар Нікішина О.М. , нагороджує активних читачів . Учні на уроці працювали із задоволенням , всім хотілося не підвести свою команду, вчителя і , звичайно, перемогти.

 

                 

 

            


08 листопада 2019 року  знавці української мови початкових класів нашего комплексу ( 16 учнів 3 - 4 класів) брали участь у І етапі ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

         

 

 

 


"Ми за Мир"

 

b      

 

Урок читання "Книга вчить, як на світі жить"

 

             

 

Урок літературного читання. Тема: "Легкий хліб"

 

        

 

Урок з природознавства "Вода"

 

       

 

Театр

 

        

 

Інтелектуальна граз з 2-А і 2-Г "Що? Де? Коли?"

 

        

 

Змагання козачат

 

 

Математична розминка

 

 

Виготовлення лепбуку. Тема: "Речення"

 

 

Брейн-ринг

 

 

Основи здоров'я  "Правила дорожнього руху"

 

        

 


   Формування здоров’язберігаючої компетентності здобувачів освіти на уроці  з основ здоров’я (Клуб "Безпека дорожього руху".) Ми починаємо змалечку формувати в дітей культуру безпечної поведінки, у тому числі й на автошляхах.

       

        


   Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому.

 Учні 4 – Г із великим задоволенням виготовляють кораблики із паперу кольорів національного прапору. 

 

     

 

   Учні початкової школи приймають участь в інтелектуальних іграх, що сприяють розвитку iнтелектуальних та творчих здiбностей школяра, а також формуванню його особистостi – самостiйної, самовпевненої, яка вміє спiлкуватися, доводити свою думку та поважати думку товариша.

 

    

     

 

Однією зі складових формули Нової української школи є педагогіка партнерства . Учні четвертого класу разом з батьками та вчителем приймали участь у благодійному ярмарку.

 

       

 

Використання інформаційно-комунікаційних технологій у сучасній школі привчає учня жити в інформаційному середовищі, сприяє залученню школярів до інформаційної культури. ІКТ на уроці природознавства підвищили унаочненість навчального процесу; допомогли організувати колективну й групову форми роботи; здійснювати контроль навчальних досягнень та створювати сприятливу атмосферу для спілкування.

 

    

     


1
2
3